Lecția de antreprenoriat, invitat Amalia Georgescu

Societatea Antreprenorială Studențească UAIC organizează joi 25 iunie 2020, ora 16:30 LECȚIA DE ANTREPRENORIAT în domeniul consultanței pentru realizarea de evenimente.

Invitat este d-na Amalia Georgescu – fondator AGEO Events, afacere specializată în:
• event based marketing strategies
• semso management consultancy services
• social media and on-line advertising
• communication & public relations
• private & corporate events organizing
• floral & decorations concept store

Sunt așteptați studenți, profesori și antreprenori din comunitate. Participarea este gratuită.

Acest proiect este derulat în cadrul programului Universitatea Antreprenorială, finanțat de către RomanianAmerican Foundation. Universitatea Antreprenorială în parteneriat cu SAS-UAIC are ca scop sprijinirea universităților în dezvoltarea abordărilor antreprenoriale și intraprenoriale, la nivel de management, în relație cu comunitatea de business, precum și a educației antreprenoriale și pregătirii dinamice a studenților pentru piața muncii.

Evenimentul s-a desfășurat în data de 25 Iunie 2020