Lecția de antreprenoriat, invitat Traian Luca

Societatea Antreprenorială Studențească UAIC organizează vineri 26 iunie 2020, ora 16:30 LECȚIA DE ANTREPRENORIAT, alături de dl. Traian Luca – fondator Gemini CAD Systems, un important furnizor global de tehnologie pentru industrii care lucrează cu materiale moi și flexibile, precum textile, compozite sau piele. Sunt așteptați studenți, profesori și antreprenori din comunitate. Participarea este gratuită.

Acest proiect este derulat în cadrul programului Universitatea Antreprenorială, finanțat de către RomanianAmerican Foundation. Universitatea Antreprenorială în parteneriat cu SAS-UAIC are ca scop sprijinirea universităților în dezvoltarea abordărilor antreprenoriale și intraprenoriale, la nivel de management, în relație cu comunitatea de business, precum și a educației antreprenoriale și pregătirii dinamice a studenților pentru piața muncii.

EVENIMENTUL S-A DESFĂȘURAT ÎN DATA DE 26 IUNIE 2020​