Open lecture: “Innovate Yourself - Innovate Your Dream Career”

Societatea Antreprenorială Studențească UAIC organizează joi 25 iunie 2020, ora 14:00 un lecție deschisă cu tema  “Innovate Yourself – Innovate Your Dream Career”. Invitat este d-na Cristina Baghiu -Owner Atelierul de idei. Cu o experienta de peste 20 ani in pozitii de responsabilitate in domeniul bancar si al energiei, Cristina devine in 2018 unul dintre cei 154 facilitatori de inovare certificati international, la nivel global, cu metoda FORTH (www.forth-innovation.com), o metodologie structurata cu rezultate dovedite stiintific in dublarea eficientei procesului de inovare.

Pe langa FORTH, tehnici de Agile Management 3.0, gamification cu Lego Serious Play, design thinking, innovation business model, Lean startup sunt tehnici pe care o să le descoperiți la întălnirea programată.

Sunt așteptați studenți, profesori și antreprenori din comunitate. Participarea este gratuită.

Un proiect derulat în cadrul programului Universitatea Antreprenorială, finanțat de către RomanianAmerican Foundation. Universitatea Antreprenorială în parteneriat cu SAS-UAIC are ca scop sprijinirea universităților în dezvoltarea abordărilor antreprenoriale și intraprenoriale, la nivel de management, în relație cu comunitatea de business, precum și a educației antreprenoriale și pregătirii dinamice a studenților pentru piața muncii.

Morbi vel nisl et magna semper posuere nec rhoncus ligula. Donec cursus efficitur metus, et scelerisque ipsum suscipit ultrices. Suspendisse scelerisque sem ac velit convallis sodales. Maecenas vel viverra nisi, non laoreet tellus. Mauris nisl nunc, facilisis et urna nec, vulputate auctor lacus. Vivamus vitae dolor eu velit laoreet vehicula. Vivamus interdum sit amet lacus sed pulvinar.

Evenimentul s-a desfășurat în data de 25 Iunie 2020